Sejas maskas nepieciešams lietot, lai atbrīvotos no atmirušajām šūnām, tonizētu ādu, uzlabotu tās krāsu un pabarotu to ar tai nepieciešamajiem vitamīniem. Protams, sejas maskas var iegādāties katrā kosmētikas veikalā, bet tās var arī pagatavot mājas apstākļos, izmantojot dažādus pārtikas produktus.
Pašizgatavotas sejas maskas
Pēdējo gadu laikā īpaši populāras kļuvušas mājās gatavotās sejas maskas, jo tās ir krietni dabiskākas un ādai labvēlīgākas nekā veikalā nopērkamās, jau gatavās un ar dažādām ķīmiskajām vielām bagātinātās maskas. Kādas tad sejas maskas tu pati vari pagatavot, izmantojot pārtikas produktus, kas pieejami gandrīz katrā mājoklī?
- Olu sejas maska: sakultu dzeltenumu izmanto, lai ādu mitrinātu, bet sakultu baltumu, lai novērstu ādas taukošanos.
- Citronu un olīveļļas maska: padara ādu gaišāku un mitrina to.
- Sinepju sejas maska: nomierina un tonizē ādu, bet ar šīs maskas lietošanu vajadzētu uzmanīties, jo tā var ādu arī kairināt.
- Jogurta sejas maska: attīra ādu un savelk poras, padarot ādu gludu un izlīdzinot sīkās grumbiņas.
- Majonēzes sejas maska: attīra un mitrina ādu.
- Auzu pārslu sejas maska: jaucot auzu pārslas ar medu, citronu, olām un citām sastāvdaļām, iespējams iegūt sejas maskas dažādiem sejas tipiem.
- Piena pulvera sejas maska: atjauno un atsvaidzina ādu.
- Ābolu etiķa sejas maska: attīra taukainu ādu un savelk poras.
- Banānu sejas maska: mitrina un padara ādu zīdaini maigu.
Šīs noteikti nav vienīgās sejas maskas, kuras tu vari pagatavot mājas apstākļos, jo vēl ir arī gurķu, ķirbju, zemeņu, alvejas un daudzu citu produktu sejas maskas, kuras domātas dažādiem ādas tipiem. Turklāt ir bezgalīgi daudz sastāvdaļu kombināciju veidu un sejas masku recepšu. Gatavojot sejas maskas, vajadzētu ievērot visas proporcijas un gatavošanas norādījumus, lai panāktu maksimāli labu efektu.
Sejas masku lietošana
Noteikti vajadzētu atcerēties arī par sejas maskas turēšanas ilgumu – ja turēsi to uz sejas ādas pārāk īsu laiku, tad efekts nebūs pamanāms, bet ja turēsi to uz sejas ādas pārāk ilgi, tad, ļoti iespējams, radīsi nopietnu kairinājumu un efekta vietā iegūsi defektu. Lielākā daļa sejas masku uz sejas jātur sākot no 5 minūtēm līdz pat pusstundai.
Sejas masku vislabāk noskalot ar vēsu vai mēreni siltu ūdeni. Pēc sejas maskas nomazgāšanas droši drīksti uzklāt arī savu mīļāko sejas krēmu, lai ādu mitrinātu. Turklāt daudzas no šīm maskām var lietot ne tikai sejai, bet arī kājām, rokām, kakla ādai un citām ķermeņa daļām. Tomēr, ja kāds no sejas maskā iekļautajiem produktiem kairina ādu vai izraisa alerģisku reakciju, tad noteikti vairs nevajadzētu to lietot atkārtoti.