Katrs suņa saimnieks noteikti grib, lai viņa četrkājainais draugs un uzticamais mājas sargs būtu veselīgs un labi paēdis, tāpēc, izvēloties suņu barību, būtu jāpievērš uzmanība vairākiem faktoriem, lai tavs suns katrā ēdienreizē saņemtu pašu labāko.
"Terion" Veterinārās klīnikas Rīgā
Visa veida veterinārā palīdzība
Medikamenti un barības.
Uzticies profesionāļiem.
Diennakts veterinārija 00-24
Ārstējam un konsultējam
Mums rūp Jūsu mājdzīvnieka veselība.
Zvaniet: 67288539
Suņu barības izvēle
Cilvēkiem jāpiedomā ne tikai pie tā, ko viņi paši ēd, bet arī ko liek sava četrkājainā mīluļa bļodiņā. Barība būtiski ietekmē gan suņa veselību, gan tā vizuālo izskatu, gan dzīvnieka dzīves ilgumu, tāpēc suņu barības izvēli nevajadzētu veikt pavirši, automātiski izvēloties lētāko produktu.
Kam tad jāpievērš uzmanība, iegādājoties suņu barību?
- Sabalansētu suņa uzturu sastāda dārzeņi un gaļa, attiecībā 1:1;
- izvairies iegādāties suņu barību, kuras pamatā ir graudaugu milti vai lētas pildvielas;
- iegādājies barību, kuras sastāvā ir daudz olbaltumvielu;
- lētajās suņu barībās gaļa bieži vien tiek aizvietota ar graudaugiem vai soju, tāpēc vienmēr pārbaudi barības sastāvu – ja gaļas procents barībā ir niecīgs, tad labāk meklē citu barību;
- nebaro suni tikai ar veģetāro barību, jo četrkājainajam draugam vitāli nepieciešams proteīns, tāpēc veģetārā barība var būt tikai kā papildinājums suņa maltītei, bet ne pati maltīte vai tās pamats;
- pirms barības iegādāšanās, pārbaudi, vai tās sastāvā nav ķīmiskie konservanti;
- izvēlies holistisko barību, jo uzraksts „holistic” uz suņu barības iepakojuma ir kā kvalitātes zīme un apliecinājums tam, ka šī barība tikai vairos suņa veselību;
- atceries, ka ne viss, kas ir labs cilvēkam, ir labs arī sunim. Tas, ka tev garšo saldumi, vēl nenozīmē, ka tos vajadzētu dot arī sunim, jo tie var nodarīt nopietnu kaitējumu suņa veselībai.
Ar ko barot suni?
Protams, nekur nav teikts, ka suni drīkst barot tikai ar veikalā pirkto suņu barību, jo pabarot savu suni tu vari arī ar pārtikas produktiem, kas atrodami tavā ledusskapī. Mājās gatavotas maltītes suņiem būs daudz veselīgākas, bet jāņem vērā arī fakts, ka to gatavošana ir krietni laikietilpīgāka nekā sausās barības iebēršana suņa bļodiņā. Jāatceras gan, ka vispirms vajadzētu konsultēties ar veterinārārstu par to, ko tad sunim drīkst dot ēst un ko nedrīkst, lai nodrošinātu suni ar tam nepieciešamajām barības vielām un nenodarītu kaitējumu četrkājainā mīluļa veselībai.
Tev noteikti nav jābaro suns tikai ar vienu noteiktu barību, jo, pārmaiņas pēc, tu tam vari dot arī gaļu, mājās gatavotu barību vai arī bundžās nopērkamo suņu barību. Suns noteikti novērtēs, ja tu to palutināsi, bet noteikti nevajadzētu suni pārbarot, jo aptaukošanās dzīvniekam var radīt tikpat nopietnas veselības problēmas, kādas tā rada cilvēkiem.
Eksperta viedoklis:
Veterinārās klīnikas "Frančeska VET" galvenais veterinārārsts Ingus Balandins saka, ka dzīvnieku barības izvēle ir ļoti plašs temats, par kuru varētu runāt daudz. Veterinārārsts apgalvo, ka kaķi un suņi pēc dabas ir mednieki, tāpēc to maltītēs noteikti vajadzētu iekļaut gaļu, bet nevajadzētu aizmirst arī par citām maltītes piedēvām kā, piemēram, dārzeņiem. Suņiem drīkst dot arī jēlu, iepriekš neapstrādātu gaļu, bet noteikti nevajadzētu sunim dot saldumus, rozīnes un citrusaugļus, jo tie var nodarīt nopietnu kaitējumu dzīvnieka veselībai, izraisot aknu un nieru slimības. Dzīvniekam noteikti drīkst dot speciālos našķus, bet tie var būt tikai kā maltītes papildinājums, nevis tās pamats vai pati maltīte. Izvēloties suņu barību, vajadzētu vadīties pēc daudziem faktoriem – mikroelementu un vitamīnu sastāva barībā, suņa veselības stāvokļa un tā, vai barība tiek pirkta ārā vai istabas sunim. Lai suns neaptaukotos, tam jādod tā svaram atbilstošs barības daudzums, kuru katram saimniekam jāaprēķina individuāli, vadoties pēc barības veida un suņa svara. Ja suns sācis aptaukoties, tad tam jāievēro diēta, kas jāsastāda, konsultējoties ar veterinārārstu.