Pavasarī laiks kļūst siltāks un mostas daba, tādējādi radot jaunus draudus dzīvnieku veselībai un drošībai. Tomēr tikai tāpēc, ka pavasarī riski dzīvnieka veselībai paliek vairāk, nevajadzētu pārstāt vest savu mīluli pastaigās vai rotaļāties ar to brīvā dabā. Katram dzīvnieka saimniekam tikai jāzina tas, kam jāpievērš īpaša uzmanība pavasara periodā, lai pasargātu savu mīluli.
"Terion" Veterinārās klīnikas Rīgā
Visa veida veterinārā palīdzība
Medikamenti un barības.
Uzticies profesionāļiem.
Diennakts veterinārija 00-24
Ārstējam un konsultējam
Mums rūp Jūsu mājdzīvnieka veselība.
Zvaniet: 67288539
Kam jāpievērš uzmanība pavasarī?
Pavasaris ir laiks, kad katram mājdzīvnieka īpašniekam jābūt īpaši uzmanīgam, lai pasargātu savu dzīvnieku no dažādiem parazītiem, kukaiņu kodumiem, čūskām, slimībām, alerģijām un vēl no daudz kā cita. Kas tad ir tās lietas, kurām pavasarī vajadzētu pievērst īpašu uzmanību?
- Blusas – Ja nelietosi pretblusu līdzekļus, tad vari būt diezgan drošs, ka pavasarī tavs mīlulis ātri vien tiks pie blusām, īpaši jau tad, ja tas regulāri nonāk saskarsmē ar citiem dzīvniekiem. Vienīgais risinājums ir pretblusu līdzekļu lietošana.
- Zāle – Daudzi cilvēki pavasarī zālāju apstrādā ar dažādām ķimikālijām, tāpēc, ja zini, ka zālājs apstrādāts ar ķimikālijām, neļauj savam sunim vai kaķim to ēst, jo tādējādi dzīvnieks var ļoti nopietni saindēties.
- Kukaiņi – Suņiem patīk ķert lidojošus kukaiņus, bet tie nespēj tos atšķirt, tāpēc var gadīties, ka suns noķer kādu kukaini, kam ir dzelonis. Labākajā gadījumā tas beidzas ar izbīli vai uzpampušu purniņu, bet sliktākajā gadījumā noķertais kukainis var iedzelt elpceļos, radot letālu iznākumu.
- Čūskas – Dzīvnieki ir ziņkārīgi, bet bieži vien ziņkārība var beigties bēdīgi. Īpaši jau tad, ja par izpētes objektu kļūst indīga čūska (Latvijā: odze), kas mājdzīvnieka nevainīgo interesi var iztulkot kā draudus savai dzīvībai.
- Peļķes – Neļauj savam četrkājainajam draugam dzert no peļķēm, jo peļķu ūdens ir netīrs un tajā bieži vien ir arī dažādas ķimikālijas no automašīnām. Dzerot peļķu ūdeni, suns var nopietni saindēties.
- Braukšana automašīnā – Ņemot līdzi savu suni izbraukumos, neļauj tam izbāzt galvu ārā pa atvērtu automašīnas logu, jo tam purniņā var trāpīt akmeņi no ceļa seguma, kurus augšā uzmet automašīnas riepas.
- Alerģijas – Dzīvniekiem, tāpat kā cilvēkiem, mēdz būt alerģijas. Tāpēc, ja esi pamanījis, ka tavam mājdzīvniekam ir uztūkušas acis, tas bieži šķauda, kasās vai tā āda izskatās aizdomīgi, dzīvnieku vajadzētu vest pie veterinārārsta, jo, ļoti iespējams, tavam četrkājainajam draugam ir alerģija.
- Ērces – Ērces, kas piesūkušās suņiem, var izraisīt ļoti bīstamu slimību – piroplazmozi jeb babeziozi. Šīs slimības simptomi ir miegainība, nespēks, atteikšanās no ēdiena, kustību traucējumi, kā arī sarkans urīns ar asiņu piejaukumu. Ja pamanītas šīs pazīmes, nekavējoties vajadzētu vest dzīvnieku pie veterinārārsta.
- Dažādi augi – Dažādi augi (piemēram, lilijas kaķiem) dzīvniekiem ir kaitīgi un var radīt kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumus, bet daži augi, ja tiek norīti, var izrādīties pat nāvējoši. Tāpēc dzīvnieks pastaigas laikā būtu īpaši jāuzmana.
Eksperta viedoklis:
Veterinārās klīnikas „Terion” veterinārārsts Ginters Cepurītis stāsta: „Pavasarī liela problēma ir caurvējš un atvērtie logi. Cilvēki vēdina telpas un reizēm paši caurvēju nejūt, jo atrodas daudz augstāk nekā dzīvnieks, bet dzīvnieks parasti atrodas uz grīdas un aukstais gaiss iet pa leju, tāpēc bieži vien mājdzīvniekus piemeklē nepatīkamas apaukstēšanās. Otra lieta ir tā, ka, vēdinot telpu, logs ir atvērts un dzīvnieks var izkrist pa logu. „ Saimnieks var domāt, ka viņa kaķis vai suns jau nu noteikti neizkritīs pa logu, bet reizēm kaķi lēcienam var izprovocēt kāds garām lidojošs taurenis vai putns, kuru tas vēlas noķert. Jāņem vērā, ka bieži vien, izkrītot pat no maza augstuma, dzīvnieks var gūt nopietnas traumas. Veterinārārsta pieredzē bijuši gadījumi, kad dzīvnieks izkrīt no astotā ēkas stāva un salauž pirkstiņu, un gadījums, kad dzīvnieks izkrīt no ēkas otrā stāva un salauž divas kājas. Suņiem kritiens pa logu ir daudz sāpīgāks nekā kaķiem, jo, pirmkārt, suns nemāk krist uz ķepām, otrkārt, suns parasti ir daudz smagāks nekā kaķis, tāpēc trieciens pret zemi ir spēcīgāks. Ļoti efektīvi dzīvnieka izkrišanu pa logu var novērst, iegādājoties un uzstādot loga ailei priekšā speciālos sietiņus.