Zobu breketes ļoti bieži tiek izmantotas ortodontijā, lai regulētu zobus, kas izauguši šķībi un rada nepareizu sakodienu. Pēc zobu regulēšanas ar breketēm, zobu ikdienas kopšana kļūst vienkāršāka, uzlabojas sakodiens un zobu estētiskais izskats, turklāt zobi bojājas retāk, jo vienkāršāka kļūst arī zobu starpu tīrīšana.
Augsta līmeņa zobārstniecība.
Esiet gaidīti!
Adrese: Miera ielā 36, Rīgā.
Zvani: 26417702
Jauni un Smaidīgi Dakteri - Palīdzēs.
Zobu implantācija. Zobārstniecība.
Zvaniet:2868877
Zobu breketes
Zobu regulēšana ar breketēm ir visā pasaulē izplatīts veids, kā nodrošināt skaistu smaidu un pareizu sakodienu. Zobu breketes, to uzlikšana uz zobiem un regulēšana nav nekāds lētais prieks, bet noteikti vajadzētu ņemt vērā, ka to sniegtais efekts saglabājas uz visu mūžu.
Ir vairāki zobu brekešu veidi un katram pašam, konsultējoties ar ortodontistu, jāizvēlas sev tīkamākais un piemērotākais:
- Lingvālās breketes sniedz vislabāko estētisko efektu to lietošanas laikā, jo tās tiek uzstādītas no mutes dobuma iekšpuses, tāpēc apkārtējie tās neredzēs. Jāpiebilst, ka izmaksu ziņā šis ir visdārgākais brekešu veids.
- Pašliģējošās breketes ir visvienkāršāk kopt, jo to stiprināšanai nav nepieciešamas gumijas, ar kurām parasti tiek nostiprināts brekešu loks.
- Estētiskās breketes pārsvarā tiek izgatavotas no porcelāna, tāpēc tās ir mazāk uzkrītošas un ikdienā gandrīz nemanāmas;
- Metāliskās breketes zobu regulēšanā tiek izmantotas visbiežāk, jo tās izmaksā vislētāk. Tās izgatavotas no speciāla metāla un to nostiprināšanai tiek izmantotas brekešu gumijas.
Pēc zobu brekešu uzlikšanas zobu higiēnai būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo brekētēs var saķerties smalkas ēdiena paliekas un uz breketēm uzkrājas baktērijas, no kurām var atbrīvoties regulāri un rūpīgi tīrot zobus. Cilvēkiem, kuru zobiem uzliktas breketes, vajadzētu regulāri apmeklēt zobu higiēnistu, lai parūpētos par smaganu veselību un atbrīvotos no zobakmens.
Kādā vecumā var uzlikt breketes un cik ilgi tās jānēsā?
Pastāv maldīgs uzskats, ka zobu regulēšanu ar brekešu palīdzību var veikt tikai pusaudžiem un jauniešiem, bet patiesība ir tāda, ka nav strikta vecuma ierobežojuma, kas nosaka, kad drīkst un kad nedrīkst regulēt zobus, izmantojot breketes. Galvenais ir paša pacienta vēlme darīt ko lietas labā, lai uzlabotu savu zobu stāvokli. Tomēr, jo agrāk tiek veikta zobu regulēšana, jo vieglāk zobi šīm procedūrām pakļaujas.
Atkarībā no zobu stāvokļa, cilvēka vecuma un citiem rādītājiem, zobu breketes jānēsā sākot no viena līdz pat divarpus gadiem, turklāt pēc brekešu noņemšanas pusgadu jānēsā zobu stīpiņa. Kad zobu taisnošanas un regulēšanas process būs galā, tu būsi ieguvis skaistus zobus un pareizu sakodienu, kas pozitīvi izmainīs gan tavu seju, gan atvieglos zobu ikdienas kopšanu.