Būtiskākās īpašības, ar kurām dārza apgaismojums atšķiras no pārējiem, ir tā noturība pret ārējās vides apstākļiem: mitrumu, temperatūras maiņām un ultravioletajiem stariem. Arī dārza apgaismes tehnikas vads un kontaktdakša vienmēr tiek aprīkota ar īpašu aizsardzību, lai nodrošinātu ūdens necaurlaidību.
Dārza apgaismojumu visbiežāk izgatavo no silikona, polietilēna, sintētiskā polimēra, alumīnija, nerūsējošā tērauda un citiem materiāliem. Ārpustelpu gaismekļos parasti ievieto halogēna fluorescējošas energoefektīvas spuldzes un jaudīgas LED spuldzes.
Arī āra gaismekļu veidi ir ļoti daudzveidīgi – stāvlampas, piekaramās lampas, sienu un pjedestāla gaismekļi, kā arī zemē iestiprināmas vai dārza apmalēs iebetonējamas lampas. Īpaši skaisti izskatās, ja ar speciāliem gaismas kūļiem tiek izgaismotas zemākās vietas dārzā. Tas rada plašuma iespaidu, tāpat kā gaismekļi, kas izvietoti apkārt pagalma perimetram.
Bieži dārzos tiek ievietots apgaismojums, kas ieslēdzas, reaģējot uz kustīgu objektu. Tas ļauj taupīt elektroenerģiju. Lai jebkurš dārza apgaismojums būtu ērti lietojams, jāparedz tā ieslēgšana un izslēgšana no iekštelpām.