Bīdāmās sistēmas atradušas plašu pielietojumu mūsdienīgā interjerā, jo tās ir ļoti funkcionālas, praktiskas un arī labi izskatās.
Bīdāmo sistēmu pielietojums
Bīdāmajām sistēmām iekštelpās ir divi visizplatītākie pielietojuma veidi. Pirmais ir starpsienas ar bīdāmajām durvīm, kas kalpo, lai ērti atdalītu vai savienotu telpas vienu ar otru. Tās izmanto birojos, viesnīcās un restorānos, konferenču zālēs un citur, turklāt tām piemīt arī skaņu slāpējošas īpašības. Bīdāmās starpsienas ir izdevīgs risinājums arī šaurās dzīvojamās telpās, jo ar tām iespējams elastīgāk plānot mēbeļu izvietojumu - nav jāatstāj telpa durvju atvēršanai.
Savukārt otrs – daudz biežāk novērojams pielietojums – bīdāmās sistēmas izmanto iebūvējamo drēbju skapju vai mantu glabātuvju norobežošanai. Ar šo sistēmu palīdzību iespējams izmantot dažādas nestandarta nišas, kur parastās durvis ielikt nebūtu iespējams.
Bīdāmo sistēmu izgatavošana
Bīdāmo sistēmu izgatavošanai ir piemērots ļoti plašs materiālu klāsts, tomēr visbiežāk izvēlas vieglākos no tiem, piemēram, MDF (medium density fibreboard) jeb vidēja blīvuma kokšķiedru plātnes vai plastikātu. To izskatu iespējams pielāgot praktiski ikvienai gaumei un interjeram. Lai durvis padarītu vēl gaisīgākas, to pildījumam un apdarei nereti izmanto stiklu vai, ja tas ir drēbju skapis – spoguli. Spogulī uzreiz var aplūkot pielaikoto apģērbu un tas arī vizuāli paplašina telpu.
Bīdāmo sistēmu darbības principi
Pastāv divu veidu principi, kā darbojas bīdāmās sistēmas – uz ritentiņiem, ka slīd pa apakšējo, uz grīdas novietoto slieci, vai uz ritentiņiem, kas iekarināti sistēmas augšējā sliecē.
Iekarināmās sistēmas gadījumā bīdīšana notiks klusāk, bet ar to nav iespējams panākt pilnīgu skaņas izolāciju, jo starp plātni un grīdu paliek neliela sprauga. Savukārt, ierīkojot slieci grīdā, neizbēgami nākas sabojāt grīdas segumu un sliece atrodas nedaudz virs grīdas līmeņa, kas var būt traucējoši. Jārēķinās arī, ka ar laiku tajā mēdz sakrāties netīrumi.