Santehnikas problēmas visbiežāk rodas no tā, ka tā ir nekvalitatīva, nepareizi un neregulāri kopta vai vienkārši nolietojusies. Tomēr, pirms steigties uz veikalu pēc jaunas, ir vērts mēģināt ar vienkāršām metodēm to atjaunot.
Pilošs krāns vai dušas šļūtene
Viena no izplatītākajām problēmām ir pilošs krāns, kuru nav iespējams pilnībā noslēgt. Iespējamais šīs problēmas cēlonis ir nodilusi starplika, un to nepieciešams nomainīt. Sliktākajā gadījumā būs jāmaina viss vārsts.
Starplikas nolietošanās mēdz būt iemesls arī tam, ja tek dušas šļūtene pie savienojuma ar armatūru vai dušas sietiņu. Tad jārīkojas līdzīgi kā piloša krāna gadījumā. Noskrūvējot gofrēto uzgriezni, vēlams to aptīt ar lupatiņu, lai nesaskrāpētu.
Tekošs tualetes pods
Vienkāršākais klozetpoda tecēšanas iemesls varētu būt tas, ka skalojamajā tvertnē pludiņš pilnībā nenoslēdz ūdeni un to nepieciešams noregulēt. Cits iemesls var būt pludiņa nepilnīga piekļaušanās blīvei tās bojājuma dēļ. Šādā gadījumā blīve jānotīra vai jānomaina pret jaunu.
Aizsērējusi izlietne vai klozetpods
Ja aizsērējusi izlietne, pirmais, ar ko sākt – iztīrīt hidraulisko noslēgu un sietiņu izlietnes dibenā. Dažkārt pietiek ieslēgt karsto ūdeni un izsūknēt ar atgaisotāju. Savukārt klozetpods mēdz aizsērēt, ja tā līkumā sakrājies pārāk daudz papīra. To var mēģināt iztīrīt mehāniski, lietojot kādu lokanu koku vai trosi. Nevajadzētu lietot metāla priekšmetus, jo tie var saskrāpēt poda virskārtu.
Nelaba smaka vanna istabā
Ja vannas istabas santehnika netiek regulāri kopta, ūdens notekā, zem vannas un citās grūti pieejamās vietās sakrājas netīrumi, kas ar laiku rada nepatīkamu smaku. Slikta aromāta cēloņi var būt arī nepietiekoša ventilācija telpā, uz ko norāda spoguļu un logu apsvīdums. Slikta ventilācija visbiežāk nozīmē paaugstinātu mitrumu, kas savukārt veicina pelējuma rašanos šuvēs un salaiduma vietās un pelējuma smakas parādīšanos.
Santehnikas kopšana
Materiāli, no kuriem ražota lielākā daļa virtuves un vannas istabas santehnikas, ir viegli kopjami. Universāls līdzeklis ir parastās šķidrās ziepes, bet labi noder arī speciālie mazgāšanas līdzekļi. No ekoloģiski tīrām vielām izmantojama ir citronskābe, vīnskābe, acetons un dzeramā soda, kas, nonākot vidē, to nepiesārņo. Nevajadzētu lietot pārāk stiprus un citu materiālu tīrīšanai paredzētus līdzekļus, jo tie var santehnikas virsmas sabojāt.
Ziepju pēdu likvidēšanai labi noderēs parastās vai šķidrās ziepes. Kaļķu nogulsnējumus var notīrīt ar citronskābi vai acetonu, kuru notur uz virsmas apmēram vienu stundu un pēc tam noskalo ar aukstu ūdeni. Savukārt rūsu iznīcina vīnskābe, soda vai citronskābe.
Regulāra uzkopšana nepieciešama ne tikai santehnikas vizuālai pievilcībai, bet arī higiēnas nodrošināšanai. Siltums un mitrums, kas bieži ir vannas istabā, ir ļoti piemērota vide baktēriju un pelējuma attīstībai.