Iegādājoties santehnikas iekārtas savam mājoklim – izlietnes, maisītājus, podus u.c. – svarīgi pievērst uzmanību ne tikai to izskatam, bet arī funkcionālajām īpašībām, cik tas ir praktisks, piemērots tieši konkrētajai tualetei, vannas istabai vai virtuvei un cik ilgi kalpos.
Santehnikas iekārtu izvēle un izvietojums
Atslēgas vārds pareizi izvēlētām un ērti lietojamām santehnikas iekārtām ir to savlaicīga plānošana. Pirmkārt, katram sanitārajam objektam vajadzētu atvēlēt noteiktu platību, lai ap to būtu iespējams brīvi pārvietoties. Un, otrkārt, vajadzētu izvairīties no grūti pieejamiem stūriem, jo tos būs sarežģīti kopt.
Dažkārt mājokļos tiek ieplānotas oriģinālas un nestandarta vannas istabas, bet, to iekārtojot, atklājas, ka izvēlētās iekārtas tur nemaz nevar ievietot vai tās jāpasūta individuāli, kas uzreiz ievērojami paaugstina kopējās izmaksas.
Kvalitatīva santehnika
Mūsdienās veikalos pieejams ļoti plašs izlietņu, maisītāju un pārējo santehnikas iekārtu klāsts. Lai izceltu savu produkciju pārējo vidū, nereti ražotāji galveno uzsvaru liek uz šo lietu dizainu vai lēto cenu, nevis funkcionalitāti un drošumu. Tāpēc, iegādājoties, piemēram, maisītāju, jāpievērš uzmanība tam, cik pamatīgas ir tā detaļas. Ja tās ir plānas, tad, nejauši atbalstoties pret to, maisītājs var nolūzt.
Vienmēr jāņem vērā arī tas, kāda ir katras iekārtas komplektācija. Lai izkonkurētu pārējos piedāvātājus, dažkārt ražotāji komplektā nepievieno samontēšanai nepieciešamās detaļas. Tās jāpērk atsevišķi, un rezultātā izmaksas ir vēl augstākas.
Ne mazāk svarīgi ir pirms vannas vai maisītāja iegādes painteresēties par to, kā un cik bieži šīs iekārtas jākopj (lasīt vairāk). Kvalitatīva santehnika nav lēta, bet arī laba vanna iztērētās naudas vērta būs tikai tad, ja tiks regulāri kopta ar atbilstošiem tīrīšanas līdzekļiem.
Piemēram, tik iecienītās masāžas vannas vajag bieži dezinficēt, ja tās tiek lietotas arī kā parastās vannas un tajās nonāk ziepes, šampūni un citi mazgāšanās līdzekļi. Citādi tās ātri aizsērē. Ideāli, ja masāžas vannai blakus var novietot dušas kabīni un ikdienas mazgāšanos veikt tur.
Santehnikas materiāli
Tradicionāli santehnika tiek ražota no baltas keramikas jeb santehnikas porcelāna, kas pēc savas izcelsmes ir dabīgs materiāls. Lai panāktu vajadzīgo higiēnas līmeni, pēc iekārtas izveidošanas tā tiek žāvēta, pārklāta ar biezu glazūru baltā vai citā krāsā un visbeidzot apdedzināta teju pusotru tūkstoti grādu augstā temperatūrā.
Kvalitatīvāka santehnika noteikti būs tā, kurai ar šāda veida glazūru pārklātas arī santehnikas iekārtas neredzamās daļas. Tādu lielākoties piedāvā lielākie Eiropas ražotāji, jo, piemēram, Ķīnā ir atšķirīgi ražošanas standarti.
Vannas istabas santehnikas izgatavošanā mēdz izmantot arī stiklu, nerūsējošo tēraudu, misiņu, varu, koku un dabīgo akmeni, piemēram, marmoru vai granītu. Šie materiāli vannas istabai vai virtuvei piešķir netradicionālu un pat ekskluzīvu izskatu, par ko visbiežāk arī atbilstoši jāmaksā.