Pēdējo gadu laikā populāra kļuvusi mikročipu ievietošana suņiem un kaķiem, jo mikročipa ievietošana atvieglo dzīvnieka meklēšanas procesu gadījumos, kad četrkājainais draugs ir pazudis. Mikročipu ievietošana atvieglo arī dzīvnieku patversmju darbu, jo patversmes darbinieki ātri var noskaidrot, kam tad noklīdušais dzīvnieks pieder.
"Terion" Veterinārās klīnikas Rīgā
Visa veida veterinārā palīdzība
Medikamenti un barības.
Uzticies profesionāļiem.
Diennakts veterinārija 00-24
Ārstējam un konsultējam
Mums rūp Jūsu mājdzīvnieka veselība.
Zvaniet: 67288539
Mikročipa nepieciešamība
Suns ir cilvēka labākais draugs, tāpēc ir skumji, ja mīlulis noklīst un nevar atrast ceļu mājup. Tikpat skumji ir arī tad, ja saimniekam jādodas uz ārzemēm, bet četrkājaino draugu nedrīkst ņemt līdzi, jo tam nav ievietots mikročips. Mikročipa ievietošana atrisina daudzas problēmas un suņa saimnieka dzīvi padara daudz vieglāku.
Kāpēc nepieciešams mikročips?
Suni, kuram iešūts mikročips, ir daudz vieglāk atrast, nekā tādu, kuram mikročipa nav;
Lai vestu suni uz ārzemēm, tam obligāti nepieciešama mikročipa ievietošana;
Tikai 15% no pazudušajiem suņiem spēj paši atrast ceļu atpakaļ uz mājām, bet pārējie 85% turpina klaiņot. Klaiņojošie suņi bieži vien nonāk dzīvnieku patversmēs, kur tie tiek iemidzināti, ja tiem netiek atrasti saimnieki. Suņi, kuriem veikta mikročipu ievietošana, netiek iemidzināti, jo patversmes darbinieki ātri var noskaidrot īpašnieka personību, lai dzīvnieku atdotu īpašniekam.
Mikročipa ievadīšana sunim
Mikročipa ievadīšana ir nesāpīga procedūra, kura tiek piedāvāta kā viena no alternatīvām dzīvnieka elektroniskai identificēšanai, kas jau no 2011. gada ir obligāta. Mikročipu ievada zem ādas, kakla kreisajā pusē.
Fakti par mikročipu
Mikročipu nav iespējams pazaudēt, jo tas ievadīts zem dzīvnieka ādas;
Informācijas nolasīšana dzīvniekam nesagādā nepatīkamas izjūtas;
Lai nolasītu informāciju no mikročipa, nevajag dzīvniekam pat pieskarties, jo šo procedūru var veikt arī no neliela attāluma, izmantojot speciālu mikročipu lasītāju;
Mikročips satur 15 ciparu kodu, kas ļauj identificēt jūsu mīluli elektroniskajā datubāzē;
Informāciju, kas ievadīta mikročipā, nav iespējams pārveidot;
Mikročipa ievadīšana atvieglo arī daudzas ar ciltsrakstiem un apdrošināšanu saistītas procedūras.
Ja esi nolēmis reģistrēt savu suni un ievietot tam mikročipu, vēlams iepazīties ar sekojošu informāciju: Ministru kabineta noteikumi Nr.491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”
Mikročipi kaķiem
Kaķa dabā ir klejot, kur acis rāda, jo tas vēlas izzināt apkārtējo pasauli. Šie klejojumi reizēm aizved pārāk tālu no mājām un kaķis pazūd un nevar atrast ceļu mājup. Lai novērstu kaķa pazušanu, jāveic mikročipa ievietošana kaķim.
Kas jāzina par mikročipa ievadīšanu?
Mikročipa ievadīšana nav sāpīga;
Mikročips ir sterils, tādēļ tas nevar izraisīt infekcijas rašanos;
Mikročipā esošo informāciju nav iespējams izdzēst;
Mikročipa ievadīšana ir obligāta jau no 2011. gada;
Mikročipa ievadīšana kaķim atvieglo gan kaķa meklēšanas procedūru, gan apdrošināšanu, gan ciltsrakstu nodrošināšanu kaķa pēcnācējiem.
Mikročipa ievietošana noteikti netraucēs tava kaķa ikdienas aktivitātēm, jo mikročips ir mazs un iešūts zem ādas, tāpēc dzīvnieks tā esamību nemaz nepamanīs. Mikročipu ir gandrīz neiespējami pazaudēt, tāpēc vari būt drošs par to, ka tavam mīlulim vienmēr līdzi būs informācija, kas dzīvnieku patversmes darbiniekiem palīdzēs uzzināt noklīdušā dzīvnieka saimnieka kontaktinformāciju.
Ja esat nolēmis reģistrēt savu kaķi un ievietot tam mikročipu, vēlams iepazīties ar sekojošu informāciju: Ministru kabineta noteikumi Nr.491 „Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība”