Mazuļa nākšana pasaulē ir ļoti īpašs notikums katrā ģimenē, taču nereti tas rada raizes suņu īpašniekiem, jo rodas jautājums – kā suns sadzīvos ar mazo cilvēkbērnu? Kas tad būtu jādara, lai suns būtu mazulīša draugs, nevis drauds viņa drošībai?
"Terion" Veterinārās klīnikas Rīgā
Visa veida veterinārā palīdzība
Medikamenti un barības.
Uzticies profesionāļiem.
Diennakts veterinārija 00-24
Ārstējam un konsultējam
Mums rūp Jūsu mājdzīvnieka veselība.
Zvaniet: 67288539
Pirmkārt, suņa īpašniekiem jāņem vērā, ka dzīvnieks jāsāk radināt pie mazuļa klātbūtnes vēl pirms tas nācis pasaulē. Pirmkārt, sunim nepieciešama dresūra, lai atbrīvotu to no paradumiem, kas varētu apdraudēt mazuļa drošību. Lai sasniegtu maksimāli labus rezultātus,vari ņemt talkā kinologu.
Dresūru noteikti nevajadzētu atlikt uz laiku, kad mazulis jau nācis pasaulē, jo tad ģimenē visa uzmanība tiks veltīta mazulim un nepaklausīga suņa dresēšana būs pēdējais, ko vēlēsieties darīt.
Der atcerēties:
- Kad mazulītis vēl nav pārvests mājās no dzemdību nama, tu vari atvest mājās kādu no mazuļa vilktajām drēbītēm, lai suns aprastu ar mazuļa smaržu un saprastu, ka mājās gaidāms jauns iemītnieks, kurš jārespektē.
- Radini suni pie komandām, izmantojot mazulim domātos piederumus. Piemēram, neļauj sunim bez tavas atļaujas tuvoties bērna drēbītēm, neļauj tuvoties bērna gultiņai utt. Šādā veidā tu suni radināsi pie domas par jauna mājas iemītnieka ierašanos, kā arī nospraudīsi robežas, kuras suns bez atļaujas nepārkāps.
- Kad mājās tiek pārvests mazulis, sunim var ļaut no droša attāluma mazuli apskatīt un sajust tā smaržu, lai suns pierastu pie tā klātbūtnes.
- Kad bērns ir paaudzies, māci to cienīt suni – neļauj viņam suni aiztikt ēšanas laikā, kā arī neļauj bērnam suni kaitināt.
- Neaizmirsti izbrīvēt laiku savam sunim, jo suns var justies atstumts laikā, kad ģimenē parādījies pieaugums. Vedot pastaigā mazuli, vari līdzi paņemt arī suni, lai viņš joprojām justos kā daļa no ģimenes.
- Bērna drošība vienmēr ir pirmajā vietā! Ja arī pēc aktīvas dresūras un darba kopā ar kinologu rodas bažas par bērna drošību suņa klātbūtnē, tad, iespējams, jāmeklē sunim jaunas mājas. Tas, protams, ir ļoti smags lēmums, bet, ja suns apdraud bērna drošību un sunim jādzīvo vienā mājoklī ar bērnu, tad labāk lūgt palīdzību draugiem un radiniekiem, lai atrastu sunim jaunas pagaidu vai ilgtermiņa mājas.
- Suni nekad nevajadzētu atstāt vienatnē ar bērnu – suņa izpratne par spēlēšanos reizēm var būt ļoti atšķirīga no cilvēku izpratnes par rotaļām.
- Vari izveidot mājoklī no suņa klātbūtnes brīvas zonas. Piemēram, vari sunim aizliegt ienākt bērnistabā.
- Pirms bērns pārvests mājās no dzemdību nama, vari atskaņot audio failus ar bērnu izdotajām skaņām, lai suns sāktu pie tām pierast.
- Esi uzmanīgs, kad rotaļājies ar bērnu suņa klātbūtnē, jo suns var satrakoties un, gribot iesaistīties rotaļās, var neapzināti nodarīt pāri mazulītim.
Protams, ir vēl vesela virkne ar lietām, kas būtu jāņem vērā, tāpēc, pirms mazulīša nākšanas pasaulē, padomus vari lūgt gan sava suņa veterinārārstam, gan savam pediatram.