Jūsu zobi ir iekrāsojušies dzeltenīgi, brūngani vai pelēcīgi? Jūs esat zaudējuši pārliecību par savu smaidu? Ja tā, tad šis raksts ir domāts Jums.
Augsta līmeņa zobārstniecība.
Esiet gaidīti!
Adrese: Miera ielā 36, Rīgā.
Zvani: 26417702
Jauni un Smaidīgi Dakteri - Palīdzēs.
Zobu implantācija. Zobārstniecība.
Zvaniet:2868877
Zobārsti piedāvā vairākas iespējas, kā atrisināt šo problēmu. Pirms izlemjat padarīt gaišākus zobus, būtu vēlams iepazīt pieejamās metodes, to iedarbīgumu un izmaksas.
Rūpējoties gan par zobu veselību, gan izskatu, zobārsti piedāvā sekojošas zobu estētikas uzlabošanas metodes:
- Profesionāla zobu balināšana zobārstniecības kabinetā.
- Zobu balināšana mājas apstākļos;
- Protezēšana ar porcelāna kroņiem, porcelāna plāksnītēm vai kompozītmateriāliem;
Zobu balināšana ir vissaudzīgākā un vislētākā iespēja, kā atjaunot zobu dabisko baltumu, jo zobus protezējot, tiek noslīpēta zobu emalja. Atkarībā no Jūsu zobu problēmas un iespējām zobārsts piedāvās Jums vispiemērotāko metodi, kā atjaunot dabisko zobu baltumu.
Zobu balināšanai ir 125 gadus ilga vēsture un tā ir aktuāla joprojām. Mūsdienās ir pieejamas vairākas profesionālās zobu balināšanas metodes, kuras veic zobārsts.
Biežāk lietotās metodes ir:
- Balināšana ar gēlu jeb individuālo karoti;
- Balināšana ar gēlu un,, zilās,, gaismas lampu;
- Balināšana ar gēlu un lāzeru.
- Balināšana ar gēlu.
Procedūras laikā uz zobiem tiek uzklāts balinošais gēls, kura aktīvā viela ir ūdeņraža pārskābe. Cenšoties pastiprināt gēla iedarbību (biežāk lietotie: Opaliscence gēls, PolaOffice gēls u.c.), izmanto parasto gaismošanas lampu, ar kuru gaismo arī baltās jeb helio plombas. Balinot tikai ar gēlu, ir iespējams iegūt līdz 5 toņiem gaišākus zobus. Efektu nosaka metodes spēja izbalināt un cik ļoti iekrāsoti ir Jūsu zobi. Turklāt iegūtais zobu baltums var saglabāties aptuveni 6 mēnešus līdz vienam gadam, un tas atkarīgs no tā, ko lietojiet uzturā un kā kopjat zobus. Tad procedūra ir jāatkārto.
- Balināšana ar gēlu un,, zilās,, gaismas lampu.
Procedūras laikā uz zobiem tiek uzklāts balinošais gēls, kura sastāvā ir ūdeņraža pārskābe. Firmas piedāvā atšķirīgu peroksīda koncentrāciju gēlā. Dažu firmu gēlos ūdeņraža pārskābes koncentrācija ir zemāka(15%) nekā metodēs, kur balina tikai ar gēlu. Tomēr ir arī firmas, kas piedāvā balināšanu ar gaismu, kur peroksīda koncentrācija gēlā ir tikpat augsta (25%- 37% -40%), kā balinot tikai ar gēlu. Biežāk lietotās zilās gaismas metodes ir: BriteSmile, Zoom, Beyond, u.c. Pēc balinošā gēla uzklāšanas tiek lietota gaisma, kas aktivizē gēlu. Tomēr ne visu firmu reklāmu solījumi īstenojas praksē. Klīnisko Pētījumu Apvienība (Clinical Research Associates) ir veikusi pētījumu un secinājusi, ka dažu firmu piedāvāto gaismas lampu izmantošana neuzlabo balināšanas efektu, t.i. zobi izbalinās vienādi, vai balinot ar gēlu un lampu vai balinot tikai ar gēlu¹. Tātad katras firmas gaismas lampa atšķiras. Procedūru izmaksas ir salīdzinoši augstas. Jautājums ir, vai metode atbilstoši izmaksām nodrošina drošu (tātad samazinātu ūdeņraža peroksīda koncentrāciju) un iedarbīgu (zilās lampas izmantošana) tehnoloģiju maksimāli augsta efekta sasniegšanai? Iepazīstoties ar plašo zobu balināšanas tehnoloģiju klāstu, „Zobārstniecības prakse Kate” ir pārliecinājusies par BriteSmile tehnoloģiju, kas nodrošina gan drošu iedarbību uz zobiem , gan zilās gaismas lampas iedarbību garantēta maksimāli iespējamā efekta sasniegšanai un efekta ilgai noturībai. Tā iespējams iegūt par vismaz 9 toņiem gaišākus zobus.
- Balināšana ar gēlu un lāzeru.
Procedūras laikā uz zobiem tiek uzklāts balinošais gēls, kura sastāvā ir ūdeņraža pārskābe. Tās koncentrācija ir augsta ( ap 37 %). Tāpēc rodas jautājums, vai efekts balinot zobus ar parasto gēlu vai pielietojot lāzera tehnoloģiju atšķiras? Un kāda attiecīgi ir iedarbība uz zoba virsmu abos gadījumos? Pēc balinošā gēla uzklāšanas tiek aktivizēti lāzera stari. Ierīce izstaro gaismu neredzamajā infrasarkanajā spektrā. Turpretī,, zilās gaismas,, lampas labs standarts ir izstarot tikai zili zaļā gaismas spektra starus, bez ultravioletajiem stariem. Jāpiebilst, ka lāzers ir daudzfunkcionāla ierīce, kas ir paredzēta visai plašai darbības sfērai.
Balināt var veselus zobus. Balināšanas procedūras laikā, zobi var kļūt jūtīgi. Tomēr tas ir pārejoši. Bieži vien cilvēki iedomājas, ka izbalinot zobus, tie iegūs sniegbaltu toni. Katram cilvēkam zobu tonis ir ģenētiski noteikts, tāpēc zobus balinot, to dabisko toni tikai atjauno, likvidējot iekrāsojumus. Pienbaltus zobus nenodrošinās neviena balināšanas metode. Iespējams, ka tādā gadījumā var domāt par zobu protezēšanu ar porcelāna plāksnītēm.
Zobu balināšanas rezultātā iegūtais tonis ir prognozējams, bet ne garantējams. Jo rezultāts ir atkarīgs no zobu veselības gan esošās iekrāsojuma pakāpes, gan metodes spējas vispār šos iekrāsojumus izbalināt.
Ja vēlies labāko rezultātu, tad izvēlies piemērotāko un kvalitatīvāko metodi!
¹ CRA Newsletter, March 2003, Volume 27, Issue 3
Rakstu sagatavojusi Zobārstniecības prakse Kate.